Kobiecy Mentoring rozwojowy to niezwykła szansa dla tych Dziewczyn, które planują karierę w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki.

52 niezwykłe kobiety - prawdziwe Mistrzynie w obszarze technologii, innowacji, nauki - zdecydowały się zostać Mentorkami w programie "Lean in STEM". Przejrzyjcie obszary rozwojowe, które Wam proponujemy, a w których nasze Mentorki mają wybitne osiągnięcia, przeczytajcie ich opisy. Część z Mentorek proponuje Wam włączenie się w konkretne przedsięwzięcia i projekty, z innymi wypracujecie własny schemat współpracy.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy Ambasada USA

Poznajcie Mentorki, wybierzcie JEDNĄ z nich i wyślijcie swoją aplikację. Mentorki osobiście wybiorą spośród Was dziewczyny, których mentorowania się podejmą. Będzie to polegało na możliwości osobistych spotkań i konsultowania swojej przyszłej kariery, wymianie doświadczeń i wspólnego poszukiwania dróg w zakresie rozwoju Waszego potencjału.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych.

Wykorzystajcie tę niezwykłą szansę:)

W tym roku supermoce Mentorek podzieliliśmy na takie obszary rozwoju jak:

  1. Przywództwo i kariera zarządcza
  2. Tajemnice kariery w globalnej korporacji i procesie produkcyjnym
  3. Chcę mieć start-up
  4. Chcę działać w kontekście globalnym
  5. Kariera naukowa i akademicka,
  6. Nauka w kontekście popularyzacji
  7. Umiejętności miękkie w technologiach i nauce.

Zapraszamy do aplikowania!

MENTORKI 2017

Mistrzynie strategii i zarządzania - Kobiety Mocy w High Tech

dr Alicja Adamczak

Prezeska Urzędu Patentowego RP

Inicjatorka m.in. cykli międzynarodowych konferencji Innowacyjność i kreatywność kobiet w Warszawie oraz sympozjów Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce w Krakowie. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego.

więcej...

FULL

Dominika Bettman

Prezeska ds. finansowych, CFO, spółki Siemens Polska

Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka.

więcej...

FULL

Krystyna Boczkowska

Prezeska Bosch Sp.z o.o.

Od ponad 20 lat współtworzy sukces firmy Bosch w Polsce. Współpracę z firmą rozpoczęła w styczniu 1992 roku, aby po 6 latach objąć funkcję członka zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. Od 2006 roku jest prezesem zarządu firmy, a także reprezentuje spółki Grupy Bosch w Polsce.

więcej...

FULL

Ewa Drozd

Wiceprezeska SAP

Po blisko 10 latach doświadczeń w różnych rolach w sprzedaży, logistyce, marketingu zdecydowała się związać swoją karierę z branżą IT. W 2001 roku dołączyła do SAP Polska, obecnie w SAP odpowiedzialna za sprzedaż oprogramowania, rozwiązań w chmurze, szkoleń oraz konsultingu w obszarze rozwiązań związanych z edukacją i nauczaniem.

więcej...

FULL

Eliza Kruczkowska

Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwojowym

Polski Fundusz Rozwoju dysponuje m.in. budżetem w wysokości 2,8 mld złotych - na inwestycje wysokiego ryzyka. Jednym z zadań Elizy jest koordynacja rządowego programu w tym obszarze - wsparcia start-upów – "Start In Poland".

więcej...

FULL

Kinga Stanisławska

Partner Zarządzający i Założyciel Experior Venture Fund

Kinga jest Partnerem Zarządzającym i Założycielem Experior Venture Fund czołowego polskiego funduszu venture capital, który jest jedynym funduszem VC w Europie założonym przez kobiety.

więcej...

FULL

Grażyna Piotrowska-Oliwa

Prezeska Virgin Mobile Polska

W Virgin Mobile Polska od czerwca 2015 roku. Ukończyła studia MBA we francuskim INSEAD, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach.

więcej...

FULL

Agnieszka Kulas-Wrobel

Dyrektor w zespole doradztwa dla instytucji finansowych The Boston Consulting Group

Ekspert w projektach transformacji sieci sprzedaży oraz integracji firm po transakcjach fuzji i przejęć. Zarządza zespołami opracowującymi strategie na największych instytucji finansowych w Europie.

więcej...

FULL

Wybitne ekspertki w świecie produkcji i globalnych korporacji

Ela Bonda

Menedżerka Departamentu Wsparcia Biznesu
Szefowa RBS Women Network Poland
Royal Bank of Scotland plc S.A.

Od 15 lat na rynku globalnych finansów, od 10 lat w Royal Bank of Scotland. Od 2013 zarządza Departementem Wsparcia Biznesu dla całości polskiej części organizacji, bierze także aktywny udział w globalnych projektach.

więcej...

FULL

Anna Grosiak

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Siemens

W trakcie swojej kariery zawodowej była zaangażowana w szereg projektów dotyczących fuzji i przejęć, change management’u oraz restrukturyzacji w kraju i zagranicą (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Finlandia, Rosja, Czechy).

więcej...

FULL

Agnieszka Krawczyk

Dyrektor Personalny w firmie Robert Bosch Sp. z o.o.

Ukończyła Wydział Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasją jest sport, w którym sprawdza się w różnych dziedzinach szukając nowych wyzwań i form aktywności dla siebie i swojej rodziny.

więcej...

FULL

Sylwia De Weydenthal

Client Partner CEE Facebook

Pracująca mama dwóch córek. Ma ponad 20 letnie doswiadczenie w marketingu. Od trzech lat Client Partner na Region CEE w Facebooku. Uważa, że technologia zmienia świat na lepszy. Prekursorka i założycielka pierwszego kręgu Lean In w Polsce - zainspirowanego książka Sheryl Sandberg "Lean in".

więcej...

FULL

Agnieszka Adamus

Menadżerka Działu Produkcyjnego, Fabryka Gillette, P&G

Jest odpowiedzialna za największy dział produkcyjny w fabryce Gillette w Łodzi. Ma pod sobą prawie 400-osobowy zespół – menedżerów operacyjnych, kierowników linii, liderów zespołu, inżynierów, techników.

więcej...

FULL

Agnieszka Srokowska

Value Stream Manager 3M

Ukończyła Biotechnologię na Politechnice Wrocławskiej. Z 3M związana od ponad 8 lat. Swoje doświadczenie zdobywała podejmując wyzwania w różnych obszarach produkcyjnych stopniowo zwiększając swoje kompetencje inżynierskie i menadżerskie.

więcej...

FULL

Anna Huskowska

Dyrektor Działu Wsparcia Strategii Rynkowej, CEMEX Polska

Od 2017 roku pełni rolę szefa Działu Wsparcia Strategii Rynkowej w CEMEX Polska (Customer Centricity Office CEMEX Poland). Współpracuje z Zarządem realizując projekty z zakresu marketingu strategicznego.

więcej...

FULL

Katarzyna Górnicka

Menadżerka IT, Global Business Services, P&G

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (Międzynarodowe Stosunki Polityczne) i Uniwersytetu Warszawskiego (Języki Specjalistyczne, jęz. rosyjski i angielski).

więcej...

FULL

Aleksandra Pirek

Testing Team Leader, CERI International

Team Leader zespołu testującego oprogramowanie w CERI International, pasjonatka testowania z blisko 10-letnim doświadczeniem.

więcej...

FULL

Katarzyna
Zaparty-Makówka

Energy Efficiency Key Account Manager, Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

W Schneider Electric Polska od stycznia 2015 roku, współpracuje w pełnym zakresie usług z klientami przemysłowymi przy realizacji kompleksowych projektów modernizacyjnych i efektywności energetycznej.

więcej...

FULL

Katarzyna K. Ochocińska

Specjalistka ds. sprzedaży, Siemens

Pracuje w branży Oil & Gas, z którą związana jest od 8 lat. Obecnie jest odpowiedzialna za przygotowanie i prezentacje oferty handlowej w zakresie dużych i średnich stacji kompresorowych gazu ziemnego oraz utrzymanie długofalowych relacji z klientem.

więcej...

FULL

Ewa Maciaś

Manager inżynierii oprogramowania, Google

Pierwsze 7 lat spędziła budując Frontend dla Borga - systemu zarządzającego procesami działającymi na serwerach Google. Wraz z kilkudziesięcioosobowym zespołem deweloperów buduje Frontend do Google Cloud Platform.

więcej...

FULL

Katarzyna Rybnik

Dyrektor Działu Usług Microsoft Polska

Ekspert w dziedzinie zarządzania dużymi projektami informatycznymi oraz programami transformacyjnymi przedsiębiorstw technologicznych

więcej...

FULL

Girls go startup!

Marta Krupińska

Współtwórczyni i General Manager Azimo

Zaliczana jest do grona najbardziej obiecujących przedsiębiorców przed trzydziestką - globalnie. Stworzyła Azimo, aplikację umożliwiającą transfery finansowe do dwustu krajów świata, która powoli staje się konkurencją dla takich kolosów jak Western Union.

więcej...

FULL

dr Agnieszka Besiekierska

Prawniczka w zakresie nowych technologii i start-upów
Kancelaria Bird&Bird

Agnieszka Besiekierska jest cenionym prawnikiem z szerokim spektrum doświadczeń. Doradza w zakresie prawa internetowego, e-commerce, IT i prawa telekomunikacyjnego.

więcej...

FULL

Izabela Disterheft

Prezeska klastra ICT - Interizon

Prezes Zarządu największego polskiego kluczowego klastra ICT - Interizon. Współzałożycielka konsorcjum ekspertów, doradców i mentorów EFFENEX. Członek Rady Programowej Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przy której działa także jako koordynator Grupy ds. Nowe Technologie.

więcej...

FULL

Agnieszka Gaczkowska

Singularity University

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na kierunku lekarskim oraz studiów MBA dla Kadr Medycznych na Akademii Leona Koźmińskiego.

więcej...

FULL

Urszula Herman

Zalożycielka Pelvifly

Prezes zarządu i założycielka start-upu Pelvifly. Stworzyła rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę telemedyczną i rozwiązuje problem tysięcy kobiet w Polsce, a docelowo milionów na świecie.

więcej...

FULL

Patrycja Radek

Program Manager ds. Strategicznych we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Biotechnologia) oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Zarządzanie i Marketing).

więcej...

FULL

Julia Krysztofiak-Szopa

Prezeska Fundacji Startup Poland

Julia studiowała filozofię i sztuczną inteligencję. Jej prywatna misja to zachęcać przedsiębiorców do większych, ambitniejszych celów już na samym początku rozwoju biznesu.

więcej...

FULL

Agnieszka Skala

Adiunkt Politechnika Warszawska
Prezeska Innovation Nest SPIN

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, współzałożycielka i prezes Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN. Członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland. Inicjatorka i koordynatorka badania polskich startupów.

więcej...

FULL

Izabela Paluch

Prezes Zarządu INTECH PK Spółka z o.o

Pasjonatka nowych technologii, pełna energii i entuzjazmu, całkowicie poświęca się temu, co robi. Jest zadeklarowaną humanistką kochającą książki i podróże. W życiu prowadzi ją ciekawość miejsc i ludzi.

więcej...

FULL

Anna Walkowska

Business Development Manager w HubHub.com i Dyrektor Startup Grind Warsaw

Od 2011r aktywnie współtworzy ekosystem startupowy w Warszawie. Zaczęła od własnego startupa - Homplex, rozwijanego w coworkingu Reaktor Warsaw, który założyła i prowadziła w latach 2011-2013.

więcej...

FULL

Katarzyna Walczyk-Matuszyk

Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators

Stoi na czele największej w Polsce organizacji pozarządowej - think-tanku skupiającego naukowców, specjalistów z zakresu transferu technologii oraz innowacyjności. Stowarzyszenie działa na rzecz skutecznej współpracy nauki z biznesem.

więcej...

FULL

Zuzanna Stańska

Założycielka Moiseum

Historyk sztuki, założycielka popularnej aplikacji mobilnej pokazującej sztukę DailyArt oraz właścicielka firmy Moiseum od 2012 roku zajmującej się tworzeniem rozwiązań związanych z nowymi technologiami i nowoczesnym podejściem do publiczności w muzeach i instytucjach kultury.

więcej...

FULL

Globalne inspiracje i technologie przyszłości

Aleksandra Przegalińska

Badaczka sztucznej inteligencji w MIT w Bostonie

Prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.

więcej...

FULL

Aleksandra Gren

Fiserv Polska, Czlonkini Zarządu i Dyrektor Generalna na Polskę

Działaczka globalnej organizacji kobiet liderek w biznesie i polityce Vital Voices i prezeska Rady Vital Voices Poland. Od 2002r związana z Fiserv Polska, polskim oddziałem Fiserv, Inc. (NASDAQ: FISV), jednego z czołowych globalnych dostawców rozwiązań informatycznych dla sektora finansowego, gdzie od 2004 pełni funkcję Dyrektora Generalnego na Polskę.

więcej...

FULL

Jowita Michalska

Dyrektor Deloitte Central Europe CEO Smash Polska

Jowita to doświadczony manager z prawie 20 letnim doświadczeniem na rynku strategii biznesowej, marketingu i mediów. Swoją karierę rozpoczynała w latach dziewięćdziesiątych, pracowała na największych budżetach i projektach w Polsce.

więcej...

FULL

Karolina Stawińska

Head of K50 Search Committee Kairos Society

Karolina posiada ponad 7 - letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi w branży nowych technologii. Dotychczas przeprowadziła ponad 1200 udanych rekrutacji przedsiębiorców z 60 krajów.

więcej...

FULL

Dziewczyny do nauki!

Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow

Fizyk, b. rektor Uniwersytetu Warszawskiego

Od ponad 40 lat działa czynnie w obszarze nauk ścisłych. Dziedzina, którą uprawia to optyka informacyjna i fotonika łącząca w sobie elementy badań podstawowych i stosowanych.

więcej...

FULL

Prof. dr hab. n. med. Lucyna A. Woźniak

Prorektorka ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Z wykształcenia chemiczka bioorganiczna. Główne zainteresowania naukowe: właściwości analogów kwasów nukleinowych, jako potencjalnych leków przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych, oraz molekularne problemy chorób metabolicznych w tym cukrzycy ciążowej i cukrzycy typu II.

więcej...

FULL

Bożena Tyliszczak

naukowczyni z Politechniki Krakowskiej

Jest mistrzynią w pozyskiwaniu grantów na badania. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 60 nagród i wyróżnień. W 2014 zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie Krakowianin Roku 2014 w Kategorii Nauka.

więcej...

FULL

dr hab. Jolanta Królczyk

Doktor nauk technicznych, autorka 20 wdrożeń w przemyśle

Absolwentka programu TOP 500 Innovators (MNiSW), dzięki któremu odbyła profesjonalne szkolenie z przedsiębiorczości w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

więcej...

FULL

Agnieszka Sobczak-Kupiec

Autorka 15 zgłoszeń patentowych i 10 opracowań dla przemysłu

Obecnie jest kierownikiem projektu badawczego LIDER V Innowacyjne biomateriały kompozytowe zawierające bioaktywne fosforany wapnia finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o budżecie 1,2 mln zł.

więcej...

FULL

Prof. Anna Timofiejczuk

Dziekan Wydziału Mechnicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej

Jej zainteresowania naukowe to diagnostyka techniczna, metody sztucznej inteligencji, przetwarzanie i rozpoznawanie obrazów, fuzja danych i obrazów.

więcej...

FULL

Joanna Kinasiewicz

Adiunkt w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN

Laureatka Programu TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odbyła staż w QB3 - California Institute for Quantitative Biosciences podczas, którego wykonywała analizy due diligence start–upów powstających w Dolinie Krzemowej.

więcej...

FULL

Małgorzata Kujawska

Naukowczyni z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Od 12 lat zajmuje się kształceniem przyszłych farmaceutów oraz prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych. Celem jej badań jest wykorzystanie substancji pochodzenia naturalnego w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, w szczególności nowotworów i chorób neurodegeneracyjnych. Część tych prac zaowocowała zgłoszeniem patentowym.

więcej...

FULL

Gwiazdy popularyzacji

Irena Cieślińska

Dyrektor Programowa Centrum Nauki Kopernik, Naczelnik Oddziału Jednorożców

Jako Dyrektor Programowa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odpowiedzialna jest za innowacyjne, nowatorskie inicjatywy tej instytucji związane z popularyzacją nauki. Do zespołu Kopernika dołączyła w 2006 roku.

więcej...

FULL

Monika Aksamit-Koperska

Badaczka, Popularyzatorka,
Stand-uperka Naukowa

Monika dała się zauważyć nie tylko w Polsce, gdzie zwyciężyła w pierwszym w naszym kraju konkursie FameLab w 2012 roku, ale również za granicą, zdobywając 2 miejsce i nagrodę publiczności na poziomie ogólnoświatowym FameLab International.

więcej...

FULL

Dr Joanna Bagniewska

Zoolożka. Absolwentka Oxfordu, Stand-uperka naukowa

Na co dzień wykłada na Wydziale Nauk Biologicznych University of Reading. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim. Doświadczenie w pracy naukowej posiada w aż pięciu krajach, odwiedziła ponad 40; od ponad ośmiu lat mieszka w Wielkiej Brytanii.

więcej...

FULL

Aleksandra Stanisławska

Współtwórczyni największego w Polsce bloga popularnonaukowego Crazy Nauka

Dowiodła, że blogowe pisanie o nauce może być nie tylko pasją, ale też stać się sukcesem komercyjnym. Największego polskiego bloga popularnonaukowego Crazy Nauka od czterech lat prowadzi wraz z mężem.

więcej...

FULL

Miękko i mądrze w technologiach

Renata Kaczoruk

Co-founder of Girls in Tech Poland Model

Renata Kaczoruk karierę zaczęła jako nastoletnia modelka, w ciagłej podróży miedzy światowymi stolicami mody. Studiowała Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

więcej...

FULL

Olga Kozierowska

Dziennikarka, działaczka społeczna, mówczyni motywacyjna, trenerka

Jest pomysłodawczynią ogólnopolskiego konkursu "Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku", który od ponad 8 lat nagłaśnia i nagradza przedsiębiorcze kobiety w Polsce.

więcej...

FULL

Barbara Nowacka

Informatyczka, działaczka, kanclerz PJATK

Z wykształcenia jest informatyczką, ukończyła też studia na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA. Od 6 lat jest Kanclerką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

więcej...

FULL

Monika Sońta

Menedżerka Rozwoju, Organizacji, Motywatorka

Jej żywioły to komunikacja, motywacja i zaangażowanie. Wykładowczyni na Studiach Employer Branding na Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka i koordynatorka inicjatywy "M-Factor, o jakiej pracy marzy mama" – badania klimatu organizacyjnego sprzyjającego pracy mam.

więcej...

FULL