Program Lean in STEM (Science, Technology, Engineering & Math) to wiązka rozwiązań networkingowych, inspiracyjnych i mentoringowych wspierających rozwój karier kobiecych w branży technologicznej i w nauce.

Inspiracją do jego powstania jest niezwykła książka Sheryl Sandberg, dyrektor Facebooka, „Lean in” (pol. „Włącz się do gry”). Książka ta zachęca do wspiernia się kobiet w branżach zdominowanych przez mężczyzn oraz do pielęgnowania ich umiejętności i ambicji przywódczych.

Program Lean in STEM to:

1. Program Mentoringu Kobiecego Lean In STEM – mający na celu wspieranie studentek i absolwentek uczelni technicznych w planowaniu i budowaniu kariery w branży technologicznej (pod kątem merytoryki – engineering i umiejętności zarządczych – leadership). Do programu zaproszonych zostało 50 znakomitych pań zaangażowanych w branżę technologiczną – z Polski i z USA, każda z nich będzie miała pod swoją opieką jedną dziewczynę. Inauguracja programu miała miejsce w czerwcu 2017 roku w Warszawie. 

2. Akademia Inspiracji - seria webinarów dla uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w ramach których uczennice z całej Polski mają szansę wysłuchać mów inspiracyjnych wygłoszonych przez Female Role Models– wspaniałe kobiety, które zrobiły karierę w branży technologicznej, a także studentki wydziałów ścisłych i technicznych, które opowiadają o danym kierunku studiów, o swoich doświadczeniach podczas studiowania tego kierunku i sposobach osiągania sukcesu. W ten sposób chcemy zachęcić dziewczyny do zainteresowanie się technologią, podejmowania wyzwań, wiary we własne możliwości i „mierzenia wysoko” w różnych sferach życia.

3. Podwieczorki Technologiczne Lean in STEM – spotkania offline w partnerskich firmach technologicznych dla dziewczyn zainteresowanych nowymi technologiami i karierą w tej branży (studentki, absolwentki, programistki i pasjonatki). Podczas spotkań dziewczyny będą miały m.in. okazję poznać interesujące kobiety pracujące w goszczących firmach – posłuchać historii ich kariery, zadać pytania.

4.Konferencja Women in Tech Summit– odbędzie się w Warszawie 15-16 listopada 2018 roku. Uczestniczkami będą młode kobiety – licealistki i studentki kierunków ścisłych i technicznych, kobiety związane zawodowo z branżą technologiczną, liderki oraz kobiety-naukowczynie pracujące w dziedzinach związanymi ze STEM, a także nauczyciele szkolni i akademiccy.

Podczas konferencji odbędzie się First Youth Summit - spotkanie liderek nowych technologii z Europy i Azji

  • Partnerzy:
  • bosch
  • bosch
  • bcg
  • sap
  • sap
  • pg
  • pg
  • schneider electric
  • siemens